четвер, 9 лютого 2017 р.

Це важливо!
Мова – це найважливіший засіб для людського спілкування, без якого неможливий розвиток і існування суспільства. Мова складається зі звуків.
Людина сприймає звуки з частотою коливань від 16 до 20 000 за секунду. З віком сприйняття високих частот знижується. Знижується сприймання звуку і в разі дії звуків значної сили, високих і особливо низьких частот.
Орган слуху частково розміщений у товщі скроневої кістки черепа і складається з трьох основних відділів: зовнішнього, середнього і внутрішнього вуха. Перші два призначені для проведення звуків, третій містить звукосприймальний апарат і апарат рівноваги.
Що таке звук?
Звук — коливальний рух частинок пружного середовища. У вузькому значенні терміном звук визначають коливання, які сприймаються органами чуттів тварин і людини. В цьому значенні слова ми маємо справу зі збуреннями, що поширюються в повітрі. В загальному випадку цим терміном визначається процес поширення збурень в різних за фізичними властивостями середовищах, в яких відновлювальною силою, тобто. силою, що намагається повернути збурену частинку в положення рівноваги, є сила пружності.
Звуки мови виникають за допомогою мовного апарату, до якого відносять гортань з голосовими зв'язками, ротову та носову полості, губи, язик, зуби та піднебіння.
За способом творення звуки поділяються на голосні та приголосні.
Джерела звуків
Перш ніж зрозуміти, які джерела звуку бувають, задумайтеся, що таке звук? Ми знаємо, що світло це випромінювання. Відбиваючись від предметів, це випромінювання потрапляє до нас в очі, і ми можемо його бачити. Смак і запах це маленькі частинки тіл, які сприймають наші відповідні рецептори. А звук це що за звір?
Звуки передаються по повітрю.
Види джерел звуку.
Ви напевно бачили, як грають на гітарі. Можливо, ви й самі вмієте це робити. Важливо інше звук в гітарі видають струни, якщо їх смикнути. Все вірно. А от якби ви могли помістити гітару в вакуум і смикнути струни, то ви б дуже здивувалися ніякого звуку гітара не видала б.
Такі досліди проводилися з різними тілами, і завжди результат був один ніякого звуку в безповітряному просторі не було чути. Звідси випливає логічний висновок - звук передається по повітрю. Отже, звук це щось, що відбувається з частинками речовин повітря і які видають звук тіл.
Джерела звуку передають звукові коливання по повітрю до нас. Чому ж тоді ми чуємо далеко не всі коливання всіх предметів? А тому що коливання бувають різної частоти.
Сприймається людським вухом звук. Ці звукові коливання частотою приблизно від 16 Гц до 20 кГц. Діти чують звуки більш високих частот, ніж дорослі, а діапазони сприйняття різних живих істот взагалі розрізняються дуже сильно.
Вуха дуже тонкий і ніжний інструмент, подарований нам природою, тому слід берегти його, так як заміни та аналога в людському тілі не існує.

Приймачі звуку
А що для людей є найважливішим приймачем звуку? Так, це вухо. Звукова хвиля потрапляючи на барабанну перетинку, спричиняє її коливання. Ці коливання через мініатюрні кісточки, що називаються молоточком і ковадлом, передаються в наповнений рідиною завиток, названий равликом. У рідині виникають хвилі, які впливають на чутливі клітини, де народжуються нервові імпульси, що йдуть у мозок. Саме ці імпульси й сприймаються мозком як звук.
Людина починає чути звуки лише тоді, коли частота коливань досягає значень 16-20000 Гц. Коливання, зменшене частотами, називають інфразвуками.
Людина перестає чути звуки, якщо їх частота перевищує 20000 Гц, хоча й коливання досягають наших органів слуху. Коливання, частота яких перевищує 20 кГц, називають ультразвуковими.
Деякі тварини і чують, і створюють ультразвук (кажани), частково сприймають його кішки, собаки, дельфіни, кити.
За допомогою ультразвуку вимірюють глибину моря. Швидкість ультразвукових хвиль така сама, як і звичайних.

Приймачі звуку, акустичні прилади для сприйняття звукових сигналів і перетворення їх з метою виміру, передачі, відтворення, запису або аналізу. Найбільш поширені П. з., перетворюючі акустичні сигнали в електричні (див. Електроакустичні перетворювачі ) . До них відносяться вживані в повітрі мікрофони, у воді — гідрофони, в грунті — геофони . Найважливіші характеристики таких П. з.: чутливість, що є відношенням електричного сигналу (напруги, струму) до акустичного (наприклад, звуковому тиску); частотна характеристика; власний електричний опір; спрямованість.

Немає коментарів:

Дописати коментар